Думаючи про електромобіль, такий як BMW i3, чули багато стереотипів про те, зо взимку їздити на ньому буде погано та не зручно, але відповідає це дійсності? Давайте подивимось, як в найгірші для електромобіля умовах без дозарядок та економії на теплі або швидкості веде себе електромобіль.

У моєму новому відео, зверху за посиланням, ви можете наживо продивитись усі етапи із таймлпасами, але якщо ви любитель текстового контенту – почнімо.

Електромобіль взимку під снігом – це кінець?

Сьогодні в нас зима, на дорозі каша, тому це найкращий привід створити контент і подивитись на експлуатацію айки в таких умовах. Скажу одразу – саме така погода найгірша для електромобіля, тому що через каші на дорогах супротив найбільший та розхід розте дуже сильно.

Бокові вікна розмерзлися, завдяки прогріву салону до +19 ℃, а лобове почистив вручну. Скидаємо, як завжди, лічильник і виїжджаємо.

По дорозі в центр Києва розхід почав дуже сильно зростати, особливо коли заїхали в затори. Судячи з приборів ми можемо проїхати не більше 100км

najhirshi ymovi dlya bmwi3

Але на зворотньому шляху, хоч і пішов дощ, ситуація покращилась, бо у корках більше батарейки з’їдає саме пічка.

Катаючись по місту ми проїхали 34 кілометри по такій погоді, при цьому розхід був цілих 22,9 kWh/100km. Загалом якщо ми починали із 100% батареї, то зараз залишилось 72%

najhirshi ymovi zamir

Доречі – у одній із своїх статей “BMW I3 Реальні зимові витрати по трасі на та ціна за 100км” – я робив статистичне порівняння розходу пального при різних швидкостях взимку без снігу, при температурі -6℃. Тоді на швидкості 110 км/год ми отримали розхід набагато менший – 21,6 кВт, коли зараз цілих 22,9 кВт. Ось чому умови снігу чи дощу настільки погані для електромобіля

Порівняння зимового та літнього розходу

Як можна побачити – дощ не гірше снігу псує розхід, а мінусова температура добиває ще більше. Загалом із 250 кілометрів літнього пробігу, ми отримуємо у найкращому випадку 120 км.

Наступна наша зупинка – 54 кілометри шляху. Малює 22,4 розхід на сотню, а снігова каша змінилась на дорогу з дощем, а залишається у нас 55,5% і прогнозує ще 95км (але реальний десь 65 км). Доречі у -20℃ розхід буде приблизно такий самий, і як бачите можна пересуватись по місту навіть у таких умовах і мати ще непоганий запас пробігу.

Підсумки поїздки

Ось і закінчився наш сьогоднішній день, не найкращий для електромобіліста, але при цьому все ж ми змогли проїхати непогані 88 кілометрів з середнім розходом 21,4 kWh/100км і мати ще 28.5% заряду акумулятора, а це десь 30-50 кілометрів.

najhirshi ymovi pidsymky

Завдяки пробкам середня швидкість була всього 23.9 кілометрів на годину, що скоріше мінус ніж плюс для нас, постійно працював підігрів сідінь та пічка на 19℃

Навіть у таку погоду можна їздити з комфортом та в теплі, мати непоганий запас пробігу і витрачати на це сущі копійки, за рахунок дешевої зарядки по нічному тарифу. А я нагадаю, що від 0-100% = 40 грн по нічному тарифу (станом на січень 2024 року).

А якщо вам цікаво як веде себе електромобіль взимку на далекі відстані, то читайте мою статтю про подорож у 1750км через всі Карпати – Поїздка Київ – Яремче на електромобілі (ч.1) та Поїздка Яремче-Хуст-Київ на електромобілі (ч.2).

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here