Сьогодні будемо порівнювати витрати двух дуже популярних і доволі різних електромобілів. З одного боку в нас з одного боку не дорогий та великий Nissan Leaf, з іншого боку шустра BMW i3 з охолодженням батарейки.

Як ви думаєте, на чому їздити дешевше – на народному Ліфі, на якому розпочинає свій шлях майже кожний електромобіліст, або BMW i3 із дійсно спортивним характером?

Цей тест ви можете побачити і в відео варіанті, з таймламсами і більш деталізованою інформацією (менше цифр – більше екшену).

Що краще – Nissan Leaf чи BMW i3?

Перед тим як почати практичне порівняння витрат, варто взагалі порівняти загально ці дві машини. Для порівняння я брав свої 2 автомобілі, про які далі будемо детально говорити у порівнянні.

Інформація по порівнянню цін взята з AutoRia, а також з реального досвіду їзди та порівняння характеристик:

BMW i3sNissan Leaf
Середня ціна по ринку13 545$9 858$
Потужність двигуна 120 кВт80 кВт
Час розгону (від 0 до 100)6,5-7,2 сек10 сек
Розхід влітку (середній)11.5 kWh/100 км13.3 kWh/100 км
Розхід взимку (середній)15 kWh/100 км15.3 kWh/100 км
Запас ходу170-350 км160-320 км
Тип приводуЗаднійПередній
Охолодження батареїТакНі
Об’єм батареї 22kW, 33kW, 42kW24kW, 30kW, 40kW, 62kW

Варто зазначити що ціна та інші характеристики сильно залежить від стану автомобіля, стану батарейки та року випуску. Розхід та запас ходу також доволі сильно залежить від зносу акумулятора, а також від стилю водіння, погодних умов, про що ви можете більш детально прочитати в інших статтях на сайті присвячених експериментах при різних швидкостях, температурах та погоді.

Порівняння витрат BMW i3 та Nissan Leaf в реальних умовах

Тест будемо проводити одночасно на двох електромобілях в одному й тому самому темпі. Для цього я буду їхати на BMW i3 з такою самою динамікою за Nissan Leaf, за кермом якої буде сидіти моя колега. Так і порівняємо де витрата буде більша. Одні й ті самі погодні умови, час, швидкість та динаміка – почнемо.

nissanleaf vs bmwi3

Витрати при їзді по місту в жвавому режимі

Для початку ми зробимо скидання витрат на комп’ютері обох автомобілів і рушаємо. Їхати будемо у адекватному режимі, але без порушення правил дорожнього руху – вибрали шматок дороги де можна їхати 80 км/год (+20), а також там де є і спуск/під’ом на гору.

Проїхали 29 кілометрів і можемо зробити перші заміри:

BMW i3sNissan Leaf
Проїхали28,9 км28,9 км
Розхід13.3 kWh/100 км15.3 kWh/100 км
porivniannia vytrat pershyi vidrizok 1

Отже по результатам першого заміру BMW виходить економніше на швидкості, але подивимось що буде, якщо будемо їхати навпаки – повільно.

Тестуємо їзду по місту в повільному режимі

Другий етап тестування будемо проводити вже в зовсім іншому режимі – їхати будемо до 40 км/год. Скидаємо показники до 0 на обох авто і рушаємо. Мені здається що тут Ліф має вигравати, але треба перевіряти.

Отже проїхали ми 24 кілометри і що ми маємо:

BMW i3sNissan Leaf
Проїхали24.6 км24,6 км
Розхід5.2 kWh/100 км5.6 kWh/100 км

Такої витрати я ще ніколи не бачив, навіть не думав що при їзді 40 км/год буде настільки мало. Але і тут BMW i3 перемагає, отже йдемо далі до наступних умовах.

Тестуємо витрати в заторах в час пік з кондиціонером

Знову ж таки скидаємо витрати і починаємо. Сьогодні будемо тестувати з включеним кондиціонером на 24°C на 2 поділку в обох машинах, так як сильна спека надворі (30°C), тому витрати точно будуть іншими.

Доречі як показала практика, кондиціонер у Nissan Leaf працював набагато ефективніше, і знаходитись в авто при тому ж режимі було набагато комфортніше, мені ж на BMW i3 цієї температури клімату невистачало.

І ось проїхавши 28 кілометрів робимо новий замір:

BMW i3sNissan Leaf
Проїхали28 км28.5 км
Розхід13.6 kWh/100 км13.7 kWh/100 км
Середня швидкість24.6 км/год

За рахунок того, що середня швидкість ліфа була трошки більшою, витрата у двох машин практично однакова. Хоча варто зазначити, що їхати у Nissan Leaf було набагато комфортніше, так як кондиціонер працював потужніше. І я не знаю через що це – через загальну потужність кондиціонеру, або через особливості будови кузова… Але це дуже цікаво

Тестуємо витрати в заторах в час пік без кондиціонера

Так само проводимо тест, але вже без кондиціонера, так як повертатись будемо вже ввечорі. Робимо повний скид та рушаємо в дорогу.

nissanleaf vs bmw i3 1

Закінчили цей етап експерименту на позначці 42 км і порівнюємо показники:

BMW i3sNissan Leaf
Проїхали41.9 км42.2 км
Розхід9.1 kWh/100 км9.5 kWh/100 км
Середня швидкість33.2 км/год28.5 км/год

Цікаво що в цей раз Leaf проїхала якимось чином на 300 метрів більше, але при цьому всьому всеодно без кондиціонера BMW виявилась більш економную, як би це забавно не звучало… Прикольна доречі фраза “BMW – економна” – таке можливе тільки серед електромобілів.

Тестуємо витрати під час дощів

Зараз Київ заливає дощами, тому це найкращий час для одного з найцікавіших тестів – найгірші умови для електромобілів. У одній із своїх статей – BMW i3 витрати по місту в найгірших умовах для електромобіля: -3 зі снігом та дощем, я пояснював та показував на прикладі чому для електромобілів сніг та дощ найгірші умови, тому дійсно має сенс зробити і такий тест.

Скидаємо показники на обох авто і рушаємо

Більш за все електрокари нелюблять дощ, пробіг знижується. Це все відбувається через те, що на дорогі створюється плівка із води, колесу доводиться розрізати водну гладь і супротив котіння збільшується, разом із витратами.
test elektromobil dosh

Проїхали ми відрізок у 23 кілометри, порівнюємо між авто:

BMW i3sNissan Leaf
Проїхали23 км23.3 км
Розхід10.7 kWh/100 км11.6 kWh/100 км

І знову ми маємо що BMW i3 виявляється більш ефективною по витратам, ніж Nissan Leaf, вже під час дощу.

Тестуємо ідеальні умови для Nissan Leaf 1 покоління

Наступний тест вже будемо проводити на умовах Ліфа – тобто будемо їхати 70км/год, я буду їхати чітко за ліфом.

Нагадаю, що для Ліфів першого покоління (ZE0 та AZE0) – ідеальна швидкість 70км/год

Скидаємо витрати та пробіг, і для чистоти експерименту будемо їхати без кондиціонеру. За вікном 26°C, рушаємо.

На початку шляху ми потрапили в затор, тому не змогли тримати постійну швидкість 70 км/год, але виїхавши за місто наздогнали цю цифру та давайте підведемо підсумки:

Перший відрізок, коли ми потрапляли в затор – ми побачили що Ліф дійсно був економніший ніж BMW i3. А у цифрах це 11.2 kWh/100 км Leaf проти 11,4 у BMW.

nissanleaf bmwi3 idealni ymovy 1

Доречі, можете побачити що Nissan Leaf рахує витрати трошки по іншому, а саме пише скільки кілометрів він проїде на 1 кіловат (km/kWh), тоді як по європейським стандартам скільки кіловат на 100 кілометрів. Тому ми і перераховуємо в єдиний стандарт для зручності.

А ми продовжуємо далі дорогу – вже за містом, де загальна довжина відрізку буде 54 кілометри і далі порівняємо:

BMW i3sNissan Leaf
Проїхали54 км54 км
Розхід9.6 kWh/100 км10.7 kWh/100 км

А ось тут нажаль бачимо що на трасі, навіть при ідеальних умовах для Ліфа першого покоління – він дещо програє у витратах Айці.

Підсумкова статистика експериментів – в реальних умовах

Під час нашого порівняння BMW i3s і Nissan Leaf ми побачили, що кожен автомобіль має свої переваги в залежності від умов їзди. Хоча Nissan Leaf є доступнішою і просторішою моделлю, BMW i3s демонструє кращу енергоефективність у більшості сценаріїв, навіть у складних умовах, таких як дощ або затори. Давайте детальніше розглянемо підсумкову статистику наших тестів у таблиці нижче.

Умови тестуBMW i3sNissan Leaf
Місто у жвавому режимі13.3 kWh/100 км15.3 kWh/100 км
Місто до 40 км/год5.2 kWh/100 км5.6 kWh/100 км
Місто у заторах (кондиціонер)13.6 kWh/100 км13.7 kWh/100 км
Місто у заторах (без кондиціонера)9.1 kWh/100 км9.5 kWh/100 км
Місто під час дощу10.7 kWh/100 км11.6 kWh/100 км
На трасі 70 км/год 9.6 kWh/100 км10.7 kWh/100 км
Середні витрати згідно з експериментом10.2 kWh/100 км11,1 kWh/100 км

Висновки

Як ми побачили що хоча по всім тестам BMW i3 і виграє у Nissan Leaf в економності, але не слід забувати одну з найголовніших переваг Ліфа – його ціна. Ліф найдешевший та найкомфортніший вхід у світ електромобілів, адже це супернадійне авто і єдина його проблема – це батарейка, яка дуже просідає. Просідає батарейка у Ніссан Ліф просідає через відсутність у неї охолодження і підігріву, що значно впливає на довговічність та витривалість ємності батареї.

Також варто не забувати і про розміри авто – Leaf у порівнянні з i3 набагато більше, і в нього можна впихнути майже все, і це також впливає на витрати.

Як на мене – вийшов доволі цікавий експеримент, і якщо він вам сподобався – переходьте на мій Youtube канал Кіловат-KW і дивіться ще більше цікавого контенту!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here